Warsztaty Edukacyjne „Z polotem o sowach” 27.06.2018 r.

/ Możliwość komentowania Warsztaty Edukacyjne „Z polotem o sowach” 27.06.2018 r. została wyłączona

Aktualności

Stowarzyszenie Ochrony Sów w partnerstwie z Inkubatorem Sąsiedzkiej Energii w Gdańsku serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty pn. „Z polotem o sowach”.

Posłuchasz, dotkniesz, obejrzysz a na koniec narysujesz sowie pióro!

Jeśli chcesz poczuć się jak nocny, cichy drapieżnik – sowa, to spotkanie z nami jest właśnie dla Ciebie. A może chcesz obudzić w sobie lub szlifować swoje plastyczne talenty? W pierwszej części warsztatu „Z polotem o sowach” dowiesz się o specjalizacji tych ptaków i przystosowaniach do życia, o ich bezszelestnym locie… Tę część warsztatów poprowadzi doświadczony edukator z praktyką terenową – Ewelina Kurach ze Stowarzyszenia Ochrony Sów. Opowie o gatunkach sów żyjących w Gdańsku, specyficznej budowie sowich piór sów. Przez lupę przyjrzysz się piórom i różnym preparatom biologicznym. Porwiemy Cię w tajemniczy świat tych niezwykłych drapieżników. A kiedy już poznasz bohaterów nocnych łowów, chwycisz w rękę ołówek, węgiel i arkusz papieru. Pod okiem Michała Skakuja, znakomitego ornitologa i fantastycznego rysownika naszkicujesz sowie pióro. Dowiesz się też kilku szczegółów o tym jak poprawnie rysować ptaki. Rysując posłuchasz o roli piór w życiu ptaków. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe sowie niespodzianki i oczywiście wrócą do domu ze swoimi pracami plastycznymi.

Termin spotkania: 27 czerwca 2018 r. (środa), godz. 17:00 – 19:30.

Miejsce spotkania: Inkubator Sąsiedzkiej Energii, ul. Reduta Wyskok 2 w Gdańsku

Dodatkowe informacje o spotkaniu:

  • Spotkanie bezpłatne dla grupy 30 os. (zapisy na warsztaty odbywają się poprzez stronę Evenea.pl)
  • Przeznaczone dla dorosłych i dzieci od 7 roku życia (dzieci pod opieką dorosłych)
  • Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.
  • Przed budynkiem dostępne bezpłatne miejsca parkingowe.
  • Materiały plastyczne zakupione zostaną przez organizatora ze środków projektu.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu edukacyjnego pn. „Sowy w wielkim mieście” finansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Stowarzyszenia Ochrony Sów.