ISE – Inkubator Sąsiedzkiej Energii to znajdujące się na terenie gdańskiego Dolnego Miasta lokalne centrum, które ma wiele zadań.

Wsparcie podstawowe

Chcesz rozwiązać problem, a nie wiesz jak się do tego zabrać? Przyjdź, napisz lub zadzwoń do ISE – Inkubatora Sąsiedzkiej Energii i spotkaj się z asystentami mieszkańca – zawsze przychylnie nastawionymi i chętnymi do pomocy.
Jesteśmy stąd, urodziliśmy się i wychowaliśmy na Dolnym Mieście. Mamy za sobą bagaż prywatnych wydawałoby się nie do rozwiązania spraw, więc nie ma dla nas rzeczy beznadziejnych. Odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy nawiązać współpracę z instytucjami miejskimi. Pokażemy, że jest wyjście z trudnej sytuacji, trzeba tylko znaleźć właściwą drogę. I ruszyć sprawę z miejsca.

W ramach wsparcia podstawowego ISE oferujemy m.in.: porady prawne i zawodowe, współpracę z mieszkańcami, w tym pomoc przy ruszeniu spraw z miejsca, które nurtują mieszkańców, zarówno indywidualnych, jak i tych instytucjonalnych.

Międzysektorowość

W ISE współpracujemy z różnymi środowiskami: prywatnymi, publicznymi, pozarządowymi oraz uczelniami wyższymi, w celu szukania nowych rozwiązań dla starych problemów. W naszych pomieszczeniach i z naszym udziałem, odbywają się spotkania, warsztaty, kursy, zajęcia – na których poznają się przedstawiciele różnych środowisk, sektorów, branż.

Podczas spotkań w ISE powstaje wiele nowych pomysłów, staramy się je wszystkie po kolei realizować. 

Wsparcie techniczno-logistyczne

ISE Dolne Miasto – to Dom Sąsiedzki, a dom – to lokalne centrum, które ma wiele zadań: spotkania, konsultacje, akcje społeczne, międzysektorowość, wsparcie sąsiedzkie, relacje społeczne, pilotaż, otwartość i adaptacyjność na inicjatywy.

ISE Dolne Miasto to przestrzeń otwarta dla organizacji, instytucji, lokalnych mieszkańców i ich inicjatyw. Dostępne są u nas biurka, internet, sala na spotkania oraz warsztaty.

Pilotaż 

Staramy się ściągać na Dolne Miasto kiełkujące inicjatywy poprawiające jakość życia mieszkańców, różnorodne działania służące lokalnej społeczności, a następnie wdrażać je dla mieszkańców i z mieszkańcami Dolnego Miasta.

Otwartość i adaptacyjność

… na inicjatywy, które pojawiają się w trakcie realizacji, do ciągłego modelowania. ISE to miejsce żywe, z energią, elastycznie dopasowujące się i zmieniające, co traktujemy jako wartość, a nie słabość.

ISE – Inkubator Sąsiedzkiej Energii
ul. Reduta Wyskok 2 – zapraszamy do kontaktu z nami!

Nasz zespół:


Elżbieta Woroniecka
Asystent mieszkańca w ISE
58 716 31 59
Email

Danuta Płuzińska
Asystent mieszkańca w ISE 
58 716 31 59
Email