Jedzenie dla Ochrony Ciała

/ Możliwość komentowania Jedzenie dla Ochrony Ciała została wyłączona

Aktualności

Zapraszamy 24 kwietnia o godz. 17-19 

Kuchnia roślinna dla ochrony ciała – warsztaty z ekspertką ds. żywienia Aleksandrą Radułą

Warsztaty – wykład oraz wspólne przygotowywanie potraw – skierowane są do osób, które zmagają się z negatywnymi skutkami niewłaściwej diety, oraz chorobami o podłożu autoagresji: zaburzenia pracy tarczycy, cukrzycy, alergii pokarmowych, przewlekłego zmęczenia, bólów głowy . Warsztaty są również wartościową szkołą gotowania dla osób, które z wielu powodów chcą lub muszą wykluczyć z diety gluten, cukier, jajka i mleko. Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:

– zauważasz jedno z powyższych, a także / lub pragniesz lepiej poznać korzyści, które stoją za wprowadzeniem do sposobu odżywiania dużej ilości warzyw, owoców, strączków, ziaren orzechów, grzybów;

– chcesz zrezygnować lub ograniczyć mięso, lecz nie wiesz czym je zastąpić,

– chcesz komponować niedrogie i bogate posiłki obfitujące w składniki odżywcze,

– brakuje Ci wsparcia rodziny/bliskich w codziennym praktykowaniu dobrych nawyków żywieniowych,

– szukasz zastępników na to co niekorzystne w Twoim sposobie odżywiania.

W trakcie warsztatów uczestnicy nabywają nowe umiejętności oraz wiedzę na temat:- pozytywnego wpływ diety bogatej w owoce i warzywa na choroby o podłożu zapalnym: cukrzyca, niedoczynność/nadczynność tarczycy, choroby serca, nowotwory – przegląd badań- zaleceń żywieniowych w Polsce i na świecie;- substancji anty odżywczych w roślinach : goitrogeny z kapusty, kwas ftynowy w zbożach i orzechach;- przyrządzania sycących potraw roślinnych w sezonie wiosennym bazując na lokalnych składnikach;- przepisów na pyszne, roślinne potrawy bez cukru i pszenicy, którymi zaskoczymy rodzinę i znajomych;

Na warsztatach wspólnie przygotujemy:
Amarantowe smoothie – wzmacniacz systemu odpornościowegoPastę z pieczonego selera, i ciecierzycy z tymiankiem Gryczaną tortlle z dwóch składnikówSałatkę a’la rybną z wodorostami Wakame podaną w świeżych liściachDaktylowe pralinki-prosty deser bez cukruWe wspólnym gronie wymienimy się nowinkami kulinarnymi, poznamy kuchenne triki przydatne w kuchni nie tylko dla wegetarian i spędzimy miło czas.Organizatorzy zapewniają produkty, sprzęty, fartuchy ochronne, każdy uczestnik otrzyma materiały z warsztatów przygotowane przez doświadczoną prowadzącą .

Prowadząca Aleksandra Raduła:

Jestem ekspertką ds. żywienia w firmie Olaorganic. Daleko mi by liczyć kalorie, odmierzać gramatury posiłków lub mówić innym co mają jeść. W swojej pracy dietetycznej skupiłam się integralności, oraz jakości tego, co kładę na talerzu. Nie da się słuchać ciała bez szacunku dla naszego umysłu i duchowości. Autorytetami w dziedzinie odżywiania są dla mnie Dr. Neil Bernard, Melanie Joy, czy Michael Pollan z Uniwersytetu Berkeley .

Posiadam certyfikat Ministra Edukacji Narodowej w dziedzinie dietetyki, od wielu lat jestem praktykiem roślinnej kuchni. Prowadzę warsztaty roślinnej kuchni, wykłady, szkolę pracowników restauracji z tajników kuchni roślinnej. Uwielbiam pracować z osobami, które są nastawione na zadbanie o siebie i nie boją się odejścia od tego co dobrze znane, ale niekorzystne. Świadomość wpływu produkcji jedzenia na środowisko, zwierzęta i zdrowie to dla mnie klucz na drodze do utrzymania szczupłej sylwetki i zdrowych nawyków żywieniowych do końca swoich dni.

Zapisy na warsztat poprzez portal evenea.pl