Dzień otwarty z Gdańską Kopertą Życia

/ Możliwość komentowania Dzień otwarty z Gdańską Kopertą Życia została wyłączona

Aktualności

8 marca już za chwilę – ale tego roku na Dolnym Mieście będzie to nie tylko Dzień Kobiet. Tego dnia, wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia, Inkubator Sąsiedzkiej Energii organizuje dzień otwarty z Kopertą Życia. Prawidłowo wypełniona i umieszczona w lodówce Koperta Życia może uratować życie wielu z nas!
 
Kiedy nagle dochodzi do stanu zagrożenia życia, liczy się czas. Czas dojazdu karetki, czas podjęcia decyzji i czas przewozu do szpitala. Walka z czasem wiąże się również z dostępem do dokumentacji medycznej. Ratunkiem dla wielu z nas może okazać się umieszczona w lodówce Koperta Życia, która zawiera niezbędne dane pacjenta na temat schorzeń zagrażających życiu.
 
Umieszczona w Kopercie karta medyczna została stworzona przez ratowników, którzy doskonale orientują się, jakie dane są niezbędne by przyspieszyć i usprawnić działanie służb medycznych w razie zagrożenia życia pacjenta. Wypełniona w prawidłowy sposób karta bardzo ułatwia działania ratowników wezwanych na pomoc w chwili zagrożenia.
 
Dzień Otwarty Koperty Życia w ISE, 8 marca 2018, w godz. 13.00-17.00
 
Przez cały dzień wydawać będziemy Koperty Życia – seniorom, osobom przewlekle chorym, ich rodzinom, przyjaciołom i sąsiadom. Jeśli znasz osobę, której w razie zagrożenia, umieszczona w lodówce karta medyczna może uratować życie – koniecznie odwiedź 8 marca ISE i pobierz od nas Kopertę Życia.
 
Dyżurujący tego dnia u nas ratownik medyczny poda przykłady sytuacji, w których Koperta Życia uratowała innym życie. Pomoże też ją prawidłowo wypełnić i pokaże, gdzie najlepiej ją przechowywać.
 
Dodatkowo ratownik będzie pokazywać, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.
 
Zapraszamy do ISE wszystkich, którym Koperta Życia zwiększy poczucie bezpieczeństwa bądź znają osobę, której posiadanie takiej karty może pomóc.