Dzień otwarty z Gdańską Kopertą Życia

/ Możliwość komentowania Dzień otwarty z Gdańską Kopertą Życia została wyłączona

Aktualności

10 kwietnia wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia oraz przedstawicielem przychodni ETER-MED, organizujemy dzień otwarty z Kopertą Życia. Prawidłowo wypełniona i umieszczona w lodówce Koperta Życia może uratować życie wielu z nas! 

Kiedy nagle dochodzi do stanu zagrożenia życia, liczy się czas. Czas dojazdu karetki, czas podjęcia decyzji i czas przewozu do szpitala. Walka z czasem wiąże się również z dostępem do dokumentacji medycznej. Ratunkiem dla wielu z nas może okazać się umieszczona w lodówce Koperta Życia, która zawiera niezbędne dane pacjenta na temat schorzeń zagrażających życiu. 

Umieszczona w Kopercie karta medyczna została stworzona przez ratowników, którzy doskonale orientują się, jakie dane są niezbędne by przyspieszyć i usprawnić działanie służb medycznych w razie zagrożenia życia pacjenta. Wypełniona w prawidłowy sposób karta bardzo ułatwia działania ratowników wezwanych na pomoc w chwili zagrożenia. 

Dzień Otwarty Koperty Życia w ISE, 10 kwietnia 2018, w godz. 13.00-17.00 

Przez cały dzień wydawać będziemy Koperty Życia – seniorom, osobom przewlekle chorym, ich rodzinom, przyjaciołom i sąsiadom. Jeśli znasz osobę, której w razie zagrożenia, umieszczona w lodówce karta medyczna może uratować życie – koniecznie odwiedź 10 kwietnia ISE i pobierz od nas Kopertę Życia. 

Dyżurujący tego dnia u nas ratownik medyczny poda przykłady sytuacji, w których Koperta Życia uratowała innym życie. Pomoże też ją prawidłowo wypełnić i pokaże, gdzie najlepiej ją przechowywać. 

Dodatkowo ratownik będzie pokazywać, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Zapraszamy do ISE wszystkich, którym Koperta Życia zwiększy poczucie bezpieczeństwa bądź znają osobę, której posiadanie takiej karty może pomóc.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony www.facebook.com/isegdansk/