Tester zDolnego Miasta – darmowa prelekcja w ISE

/ Możliwość komentowania Tester zDolnego Miasta – darmowa prelekcja w ISE została wyłączona

Aktualności

ZAJĘCIA DOSTĘPNE SĄ DLA MIESZKAŃCÓW DOLNEGO MIASTA OD 16. ROKU ŻYCIA. Silnie pożądana jest umiejętność posługiwania się komputerem i aplikacjami internetowymi.

Już 5 września o godzinie 18:00 w Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii (Reduta Wyskok 2) odbędzie się darmowa prelekcja dotycząca pracy testera oprogramowania.

Celem projektu jest zainteresowanie mieszkańców Dolnego Miasta tematem testowania oprogramowania jako ciekawą ścieżką rozwoju i kariery. W szybko rozwijającej się branży IT potrzeba wielu specjalistów, którzy nie tylko zaprogramują system informatyczny, ale również go zweryfikują. Tym zajmują się testerzy. Zawód ten ma tzw. szybką ścieżkę  startu dla każdego, a nie tylko dla osób „technicznych”. Co ważne dobrym testerem może być nie tylko osiemnastolatek, ale również osoba dojrzała z przedziału 50+. Nie wszystko zależy tu od nabytej wiedzy. Sukces w tej branży bazuje dużo bardziej na umiejętnościach posługiwania się komputerem i posiadaniu kluczowych dla testerów umiejętności miękkich, jak skuteczna komunikacja czy negocjacje. Ludzie boją się w IT konieczności programowania, ale duża większość testerów to osoby, które testują manualnie. Testerzy przede wszystkim weryfikują jakość aplikacji używając jej interfejsu. Czasami umiejętność kodowania jest wręcz przeszkodą.

W dzisiejszych czasach ludzie nie są sobie w stanie wyobrazić życia bez komórki czy telewizora, a to powoduje, że są mniej lub bardziej świadomie uzależnieni od oprogramowania. W procesie dostarczania oprogramowania na rynek tester oprogramowania jest bardzo ważnym ogniwem. Rynek oprogramowania rośnie z każdym rokiem. Pracy dla testerów oprogramowania już dziś jest tak wiele, że pracodawcy muszą licytować się o najlepszych, a ich pensje sięgają 5000 PLN na rękę.

Prowadzący zajęcia: Radek Smilgin urodził się i wychował na Dolnym Mieście. Dzięki splotowi przypadków i świadomych decyzji stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych testerów w Polsce. 11 lat temu założył portal testerów oprogramowania – testerzy.pl. Jest autorem książki dla początkujących „Zawód tester” – https://ksiegarnia.pwn.pl/Zawod-tester,138870798,p.html oraz organizatorem Mistrzostw Polski w Testowaniu Oprogramowania – http://testingcup.pl
Więcej : https://www.linkedin.com/in/smilgin

Zapisy trwają do 29 sierpnia (wtorek) do godziny 23:59.

Zapisy – https://testerzdolnegomiasta.evenea.pl/